תפריט סגור

מהפכת האוטומציה בניקיון הגיעה לישראל

בימי קורונה, ניקוי חללים גדולים הופך למשימה קריטית וחשובה לבריאות הציבור. השימוש ברובוט ניקוי בימים אלה, מעבר ליתרונות הברורים שקיימים בו, כמו חיסכון בזמן, ניקיון איכותי יותר ועוד, חשוב בעיקר כדי להפחית נוכחות אנשים שעוברים ממקום למקום ועלולים להפיץ את הנגיף. במחלקות בתי חולים, הרובוט מאפשר לצמצם למינימום את הכניסה של אנשי צוות לחללים המועדים להדבקה. הרובוט מנקה ביעילות, בשקט ובמהירות חללים גדולים, אין צורך למגן אותו במסכות ובחליפות הרמטיות ואין שום חשש שיידבק…

 

חברת מורן טכנולוגיות ניקוי בע"מ התגייסה למאבק בקורונה והביאה לארץ פתרון טכנולוגי בדמותו של רובוט הניקוי החדשני ביותר בישראל – הרובוט LEO מסינגפור, הראשון בסדרת רובוטים מתוחכמים ומתקדמים, בעיצוב אנושי וידידותי לסביבה, שאפילו יודע לתקשר עם בני אדם ולהתנהל בסביבה הומת אדם.
טל ענבר, סמנכ"לית "מורן טכנולוגיות ניקוי בע"מ",
מספרת: "חודשיים בלבד אחרי פרוץ מגפת הקורונה בארץ, התחלנו לקבל פניות רבות ממחלקות קורונה בבתי חולים, מקניונים ומסופרמרקטים שרוצים ליעל את עבודת הניקיון בחללים גדולים, והבנו שרובוט שטיפה אוטונומי הוא כבר צורך אמיתי ודחוף בארץ, ואין לנו זמן לבזבז. פנינו לחברת סטארט-אפ סינגפוריתLIONSBOT  ששמה לה למטרה חדשנות טכנולוגית מתקדמת בתחום האוטומציה בניקוי, ולשמחתנו, למרות העיכובים במשלוח בימים אלה, לא מזמן הרובוט האנושי LEO נחת אצלנו וצפוי לאייש ממש בקרוב מסדרונות בתי חולים, סופרמרקטים ועוד."הייחודיות של רובוט הניקוי האוטונומי LEO נעוצה בכך שיש לו אישיות, והוא בנוי לעבוד עם קהל. LEO מנקה משטחים רצפתיים באיכות מאד גבוהה, ובאותו הזמן מתקשר עם בני האדם במרחב. הוא יודע לבקש מהם שיזוזו על מנת שיוכל לנקות, יודע להציע מבצע על מוצרים תוך כדי פעולה, לבקש שלא יגעו בו או שכן…
LEO נוצר במטרה להסתובב לבד במרחב ולנקות. גובהו 1.10 מ' ומשקלו 110 ק"ג ובזכות מצברי הליתיום שלו הוא יכול לעבוד 17 שעות ביממה לפחות (זקוק לשעתיים טעינה לעבודה של חמש-שש שעות רצופות).

הרובוט מופעל על ידי אפליקציה, בה נקבעים פרמטרים לעבודת ניקוי יעילה מקסימלית. תהליך המיפוי של LEO נעשה על ידי רובוט מיפוי משני, המגיע כמוצר נלווה וממפה את השטח המיועד לניקוי. הרובוט הוא בעל לחץ מברשות גבוה במיוחד ומשתמש, יחסית, בכמות מאד נמוכה של מים ובחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה. יש לו סונאר, מצלמת עומק, ולפחות ארבעה סוגי חיישנים ה'יודעים' לאתר אם עומד בדרכם עצם דומם או אדם, ולהתנהל בהתאם. כלומר, אם היה חפץ דומם בשטח שמופה מראש עבור הרובוט כמיועד לניקוי, שאינו מאפשר לו לנקות שם (דוכן חדש זמני שהוצב באותו יום בסופרמרקט ולא עודכן במיפוי), הרובוט 'זוכר' את הבעיה ויחזור שוב לנקות את אותו שטח כאשר הוא יהיה פנוי. במקום הומה אדם, כשהוא מאתר כי מדובר באדם ולא בעצם דומם, הוא 'מתקשר' ופונה לאדם שמולו בבקשה: 'סליחה, האם תוכל לזוז' וכדומה.

הרובוט LEO מתאים לניקוי שטחי רצפה גדולים כמו מרכזים לוגיסטיים, סופרמרקטים, קניונים, מוזיאונים, מבנים ציבוריים גדולים, אולמות מופעים, משרדים גדולים, שדות תעופה ועוד, ובשל מאפייניו הייחודיים, הוא מסוגל לכסות שטח עבודה גדול ונרחב, ולנקות ביסודיות כ-1600-1000 מ"ר בשעה.

חשוב לציין, כי רובוטים לניקיון אינם מחליפים עובדים אנושיים אלא רק משפרים את איכות חייהם. מניסיון בעולם עולה, כי בכל מקום בו נוספו רובוטים לניקיון, צוות העובדים הקיים לא צומצם ובזכות עבודת הרובוטים, יכול היה להתפנות למשימות נוספות.

גם הרובוט LEO לא יכול לעבוד ללא שותפים והוא מיועד להצטרף לצוות הקיים ולייעל את תהליכי העבודה. תמיד ישנן משימות שהוא לא יכול לבצע, והוא עדיין זקוק לעזרה אנושית בחיבור לחשמל ובריקון המים.
LEO הוא חלק מצוות עובדי הניקיון אך הוא אינו יכול לתפקד בלעדיהם, וגם הם, ממש בקרוב, כבר לא יוכלו בלעדיו.

 

חברת "מורן טכנולוגיות ניקוי בע"מ" היא החברה הוותיקה ביותר בארץ לטכנולוגיות ניקוי מתקדמות ועוסקת בשיווק ושירות טכנולוגיות ניקוי תעשייתי מקצועי במשך יותר מ-40 שנה. החברה פועלת בפריסה ארצית ומציעה לכ-2,000 לקוחותיה מגוון פתרונות בתחום הניקוי המקצועי המיועד לשוק התעשייתי, המוסדי והציבורי.
בין לקוחותיה העיקריים: רשות הנמלים, משטרת ישראל, התעשייה האווירית, רשות שדות התעופה, אל על, משרד הביטחון; יינות ביתן, חצי חינם, טיב טעם, קשת טעמים; מפעלי מזון כמו שטראוס ותנובה, לקוחות רבים בתחום התעשייה וקבלני ניקיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *